Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie nagrodzeni w konkursie plastycznym „WOLNOŚĆ JEST W NAS”

26 października 2018 roku odbył się wernisaż XIV REDZKICH IMPRESJI. Już po raz czternasty artyści zgromadzeni w stowarzyszeniu Kunszt pokazali prace powstałe w trakcie minionego roku.

Wystawa odbywała się  pod hasłem przewodnim „Wolność jest w nas” i wpisała się w obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Impreza została umieszczona w kalendarzu obchodów „Niepodległa” w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Została połączona z konkursem plastycznym dla uczniów redzkich szkół.

Celem konkursu było pokazanie znaczenia wolności u młodego pokolenia, kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, budzenie szacunku dla Polaków i ich bohaterskich czynów oraz kształtowanie wyobraźni dzieci i młodzieży poprzez działalność plastyczną. Temat konkursu: „Wolność jest w nas” pokrywał się z głównym wątkiem wystawy i uczniowie mogli pokazać postacie i wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, uwzględniając znane postacie historyczne lub pokazać swoją interpretację wolności, jak żyją w wolnym kraju i jak pokonują bariery.

Jury składające się z członków Stowarzyszenia Kunszt: Bogdany Gołojuch, Barbary Terleckiej i Ewy Świderskiej – Mądry, wytypowało prace kwalifikujące się do udziału w wystawie i nagród. Konkurs nie był łatwy dla uczniów i samo zakwalifikowanie się do wystawy jest dużym sukcesem, gdyż nie wszystkie nadesłane prace przeszły do tego etapu. Wybrano najciekawsze interpretacje wolności.

I miejsce w konkursie – otrzymała Izabela Kuraś  z kl.8a, II miejsce – Athina Galiatsatos z kl.7c, III miejsce Amelia Roczyniewska z kl. 7c, nagrodę senatora RP Sławomira  Rybickiego  Aleksandra Wasiuta z 8c, a nagrodę Stowarzyszenia Kunszt otrzymała Angelina Wróbel z kl.8b – wszyscy z SP nr 3 w Redzie. Nagrody uczniom wręczał burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński oraz Grzegorz Kuleta dyrektor biura senatora RP Sławomira Rybickiego.

Opiekunem plastycznym wszystkich była Beata Zawal–Brzezińska.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom  i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Tekst: Beata Zawal-Brzezińska

Fot. UM w Redzie