Osada Gotów we wsi Piaszno i nie tylko…

W dniu 24.10.2018r. klasy: 2a i 2b wybrały się do przeuroczej wsi Piaszno. Po przyjeździe na miejsce dzieci miały okazję zobaczyć jak z pieca chlebowego zostaje wyjęty świeżutki, pachnący chleb.

Po „pysznej” lekcji dzieci wybrały się na zwiedzanie gospodarstwa, zobaczyły krówki, byka, kucyka i cielaczki. A po podwórku biegające kury, pomiędzy nimi koty i kociaki oraz  dużego, przyjaznego psa. W oborze odbył się pokaz dojenia krowy, nie zabrakło też amatorów świeżego mleka.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie osady Gotów. Archeolodzy stwierdzili występowanie na tym terenie 31 kurhanów kultury łużyckiej (1700-1800 r. p.n.e.). Dzieci zobaczyły dawne chaty i wysłuchały ciekawych opowieści.

Na zakończenie odbył się grill. Nie zabrakło też owoców, były jabłka i gruszki oraz smakowite soczki. Tę część wycieczki zasponsorowała nam firma dostarczająca warzywa i owoce do naszej szkoły - Firma Salvit-Prima, za co również dziękujemy.

Dzieci  szczęśliwe i pełne wrażeń,  z pysznym chlebem wróciły do domu.

Tekst i zdjęcia: Maria Szymoniak