Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Obchody Dnia Głośnego Czytania

Dnia 17 października klasy: Ib, Ic, Id, IIa, IIb, IId oraz IIIa brały udział w Obchodach Dnia Głośnego Czytania. Warsztaty odbyły się pod patronatem sklepu Biedronka, który zorganizował konkurs dla dzieci w wieku szkolnym „Gang Słodziaków, leśne przygody”.

Na dzieci czekało wiele atrakcji. Warsztaty rozpoczęli leśnicy z Nadleśnictwa Wejherowo. Panowie opowiedzieli o swojej pracy oraz o zwierzętach, które spotykają codziennie w lesie. Przekazali dary dla uczniów w postaci płyt CD z nagraniami leśnych odgłosów, słodycze oraz wspaniałe zakładki do książek. Następnie zaszczycił nas kolejny gość, Pani Zajęczyca, w której rolę wcieliła się pani Teresa Dopke z biblioteki szkolnej. Czytała ona fragmenty książki „Gang Słodziaków” i zadawała dzieciom pytania. Uczniowie z klasy IIb przygotowali scenki teatralne do każdego odczytanego rozdziału. Podczas spotkania rozdano nagrody w trzech kategoriach. Klasy I miały za zadanie stworzyć rysunek obrazujący dalsze przygody bohaterów z Gangu słodziaków, klasy II tworzyły komiks, natomiast klasy III pisały opowiadanie. Wszyscy uczniowie przygotowali niesamowite prace.

Laureaci konkursu:

Klasy I:
I miejsce: Laura Orzeł
II miejsce: Julia Wzorek
III miejsce: Kamil Dybowski
Wyróżnienie: Maciej Piotrowicz

Klasy II:
I miejsce: Klara Sobolewska
II miejsce: Amelia Rewa, Ewa Zwara, Maja Hebel
III miejsce: Szymon Tyszer, Alex Krzywdziński
Wyróżnienie: Wojciech Łojewski, Natalia Andruszyńska

Klasy III:

I miejsce: Franciszek Hołówko
II miejsce: Maja Rompca
III miejsce: Zuzanna Pracel

Część prac uczniów będzie walczyć o nagrody w konkursie ogólnopolskim.

Tekst i zdjęcia: Dominika Fedde