Klasy drugie w Piasznie

W piątek, 27 września, klasy: 2a i 2b w ramach działań edukacyjnych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, udały się do gospodarstwa rolnego w Piasznie.

Dzieci brały udział w warsztatach o zdrowym odżywianiu, poznały prawidłową piramidę żywienia oraz wspólnie stworzyły własne zdrowe i pyszne drugie śniadanie.

Gospodarz opowiedział jak powstaje razowy chleb, który jest pieczony w piecu opalanym drewnem. Mieliśmy okazję posmakować tego chleba podczas śniadania. Dzieci zwiedziły gospodarstwo. Mogły zobaczyć zwierzęta oraz je nakarmić. Obejrzały także mieszczącą się na gospodarstwie wioskę Gotów, gdzie znajdowały się kamienne kręgi i drewniane chaty.

Dziękujemy firmie Salvit Prima, która sponsorowała dzieciom soczki i owoce na czas podróży.

Tekst: Marta Semmerling

Zdjęcia: Marta Semmerling, Joanna Ziółkowska