Konkurs Poezji Polskiej w klasach 1 – 3

W poniedziałek, 4 marca, w szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Poezji Polskiej przeznaczony dla dzieci z klas 1 – 3.

Wzięło w nim udział 29 uczestników, którzy recytowali wiersze Brzechwy, Tuwima, Chotomskiej, Papuzińskiej, Kerna i innych polskich poetów.  Dwie uczennice z klasy 2b: Natalia Andruszyńska i Antonina Kozielska zaprezentowały swoje talenty w kategorii poezja  śpiewana. Komisja w składzie: Danuta Gajewska, Klaudia Miotk i Teresa Dopke, przyznała: I miejsce – Zuzannie Pracel z 3a, II miejsce – Annie Falkowskiej z 2d, III miejsce – Zofii Szymczyk z 2c, Marice Wrońskiej z 3a. Wyróżnienia otrzymali: Judyta Gosz z 1a,Tomasz Terlecki z 1c, Zofia Hamerska z 1d, Michalina Jatkowska z 2b. Laureatki I i II miejsca będą reprezentowały naszą szkołę podczas eliminacji miejskich, które odbędą się 11 marca w Miejskim Domu Kultury.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a dziewczętom życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach recytatorskich.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke