Mikołajki w naszej szkole

W ten Mikołajkowy dzień w naszej szkole zaroiło się od uczniów w mikołajkowych i reniferowych nakryciach głowy. Dzieci i młodzież byli obdarowywani  słodkościami i prezentami. Samorząd szkolny również częstował słodyczami wszystkie klasy.

W ten szczególny dzień biblioteka przygotowała dla swoich czytelników liczne niespodzianki, nowe książki, krzyżówki mikołajkowe, obrazkowe zgadywanki. Tego dnia nie trzeba było wchodzić do biblioteki, bo to ,,biblioteka wyszła do uczniów”. Kolorowy mikołajkowy wózek przemieszczał się po korytarzach szkolnych w czasie przerw i wjeżdżał do klas, aby zachęcić uczniów do wypożyczania książek. Pierwszoklasiści zaś uczestniczyli w mikołajkowych spotkaniach  bajkowych.

Wiele klas z mikołajkowej okazji wyjeżdżało na różne seanse filmowe do kina.

Dzień ten obfitował we wiele miłych atrakcji, które u niejednego wywołały uśmiech na twarzy.

Tekst i zdjęcia: Mirosława Wróblewska, Teresa Dopke