Zabawa z architekturą w 3b

Uczniowie z  klasy 3b od września do listopada uczestniczyli w zajęciach „Archi-przygody”. Podczas 10 spotkań ze studentką architektury, panią Anną Kończak, dzieci  poznawały tajniki tej dziedziny wiedzy.

Swoją przygodę rozpoczęli od rozpoznawania i nazywania barw i struktur w najbliższym otoczeniu, ich wpływu na estetykę. Kolejne zajęcia przeznaczone były na projektowanie wymarzonego pokoju,  meblowanie go oraz dekorowanie. Bardzo ciekawe okazało się  spotkanie, podczas którego dzieci poznawały i wykonywały konstrukcje mostów, wież, budynków.  Na jednym z zajęć projektowali ogrody, wykorzystując technikę kolażu. Poznawali plany budynków oraz zagospodarowania terenu w różnej skali. Ewaluowali przestrzeń szkoły i jej najbliższego otoczenia. Wykonali przewodnik po Redzie, zawierający informacje na temat najważniejszych miejsc w naszym mieście.  Na ostatnich zajęciach powstawały  makiety  miasta.  Podczas prac projektowych  wykorzystywaliśmy materiały przekazane przez Narodowe Centrum Kultury -  autora projektu.

Tekst: Mariola Szreder

Zdjęcia: Anna Kończak, Mariola Szreder