Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, przypadającego 25 listopada, biblioteka przygotowała dla swoich czytelników kilka atrakcji.

Uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w misiowych spotkaniach bajkowych, podczas których wysłuchali opowieści misiowych o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku i Paddingtonie. Dzieci na te spotkania przynosiły swoje misie, które wszystkim przedstawiały.

Natomiast uczniowie z klas drugich i trzecich wzięli udział w „Misiowym Konkursie”, w którym należało odpowiedzieć na pytania związane z historią pluszowego misia oraz bajkowych misiów. Dzieci mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanych na tę okazję gazetek misiowych zamieszczonych przed biblioteką i na korytarzu klas młodszych. W konkursie tym I miejsce zajęli: Zofia Szymczyk 2c i Oliwier Czarnecki z 2b. II miejsce zajęli: Maja Hebel z 2b, Jakub Nieckula z 2a, Zofia Jażewicz z 3a, Marcin Klimaszewski z 2a, a III miejscu znaleźli się: Julia Sorn z 2a, Marcel Gończ z 2a, Borys Penkala z 2a. Nagrodę specjalną nie tylko na udzielenie odpowiedzi, ale również za ich piękną formę obrazkową otrzymała Barbara Hinc z 2b. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali drobne nagrody.

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest jednym z najprzyjemniejszych świąt obchodzonych w bibliotece. Ogromną niespodziankę misiową sprawiła pani bibliotekarce klasa 2b. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu oraz pluszowe życzenia misiowe.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia: Anna Rokosz, Hanna Zwierzycka, Teresa Dopke