Tydzień Wolontariatu w świetlicy szkolnej

W dniach 13 – 16.11.2018 r. w świetlicy szkolnej został zorganizowany „Tydzień Wolontariusza”.

W czasie zajęć dydaktycznych uczniowie zapoznali się z definicją słowa „wolontariusz, „wolontariat” oraz opowiadaniem „Rachunek”, do którego sami tworzyli zakończenie. Uczyli się czym jest empatia i bezinteresowność. Nabierali pewności, że każdy – niezależnie od wieku – może być komuś potrzebny. Poznali, że sprawianie przyjemności drugiej osobie może dawać radość również nam samym.

Mali wolontariusze pomagali paniom woźnym, paniom w bibliotece,  pani w sklepiku szkolnym. Pomagali także sobie nawzajem w odrabianiu lekcji i zabawach. Chętnie układali i segregowali zabawki oraz pomoce szkolne w świetlicy.

Podsumowaniem „Tygodnia Wolontariusza” była krótka pogadanka,  podczas której dzieci odpowiadały na pytania: czego nauczyły się przez ten tydzień?, czy warto pomagać?,  co pomoc innym daje nam samym? Na koniec uczestnicy zajęć otrzymali dyplom z podziękowaniem za zaangażowanie i pamiątkowy medal.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Brzezińska, Izabela Jarzębska-Pawłowska