Tydzień profilaktyki w klasach I- III

W dniach 5 - 9 listopada w szkole odbywał się tydzień profilaktyki. W klasach młodszych był on poświęcony trudnym emocjom przeżywanym przez dzieci i nie tylko.

Każdy dzień tygodnia był poświęcony innej emocji – smutkowi, zazdrości, złości oraz lękowi. Dzieci wysłuchiwały bajek związanych z daną emocją, następnie rozmawiały na jej temat, oswajały się z omawianym uczuciem i wypracowywały strategie radzenia sobie z nim. Wykonywały także rysunki lub uzupełniały karty pracy związane z aktualnym tematem. Uczniowie aktywnie pracowali podczas zajęć, zadawali liczne pytania oraz wykazywali się ciekawymi pomysłami i zaangażowaniem w pracę.

Na zakończenie tygodnia uczniowie wszystkich klas młodszych obejrzeli film „W głowie się nie mieści”. Bajka ta doskonale i w zabawny sposób zobrazowała tematykę naszych ostatnich spotkań. Następnie każda klasa pod kierunkiem nauczycieli wychowawców wykonała wspólną pracę plastyczną.

W działania byli zaangażowani wychowawcy klas młodszych, nauczyciele wspomagający oraz pedagog i psycholog szkolny.

Tekst i zdjęcia: Patrycja Hewelt- Skrobul, Kamila Kordys