Spotkanie z Policją

W ramach Tygodnia Profilaktyki, 8 listopada 2018 r., w naszej szkole odbyło się spotkanie z Policjantką Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Uczniowie dowiedzieli się, że demoralizacja  to łamanie przyjętych norm, odrzucanie oraz negowanie przyjętych wartości, zasad etyki, praw życia zbiorowego i indywidualnego, spożywanie alkoholu, palenie papierosów (w tym e-papierosów), wagarowanie i przyjmowanie środków psychoaktywnych. Policjantka zachęcała młodzież do korzystania z pomocy pedagogów i psychologów szkolnych oraz wychowawców, bo każdy problem można rozwiązać, gdy nie jest jeszcze zbyt późno. W sytuacjach kryzysowych musi już interweniować sąd rodzinny. Na spotkaniu poruszano także temat agresji, cyberprzemocy i odpowiedzialności za każde słowo napisane w internecie. Uczniowie zadawali pytania na temat kar, jakie sąd rodzinny może zasądzić względem nieletniego i czym się różni nieletni od małoletniego. Niektórzy byli zdziwieni, że w niektórych przypadkach odpowiedzialność za swoje czyny bierze się  już od 13 roku życia.

Tekst: Wojciech Muża

Zdjęcia: Teresa Dopke