Biblioteka szkolna pełna konkursów

W październiku czytelnicy naszej biblioteki mogli brać udział w licznych konkursach przygotowanych z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Każdy uczeń mógł uczestniczyć w jednym lub kilku konkursach.

A wybór był całkiem spory:

1. Zaczytani – Z książką mi do twarzy.  Wystawka przyniesionych zdjęć. (Jak i gdzie czytamy).
  2. Podaruj książkę bibliotece. Rywalizacja ilościowa klas i indywidualnych darczyńców.
  3. Ilustracje do ulubionych książek. (Prezentacja prac na korytarzu przed biblioteką).
  4. Złote myśli o książce, czytelnikach  i bibliotece. (Sami tworzymy ciekawe rymowanki).
  5. Mistrz zapamiętywania. (Kto zapamięta najwięcej złotych myśli zamieszczonych na schodach).
  6. Detektywi w poszukiwaniu zaginionych książek i ich autorów. (Kto odszuka najwięcej karteczek z tytułami książek, które ukryły się w zakamarkach korytarzy szkolnych).

W poniedziałek, 5 listopada, odbyło się podsumowanie konkursów oraz wręczenie nagród: dyplomów słodyczy i legitymacji detektywa.    Działo się, oj działo przez cały październik w bibliotece!

Tekst: Mirosława Wróblewska

Zdjęcia: Mirosława Wróblewska, Teresa Dopke