Kaszubska wycieczka dzieci z SP3

W dniu 15 września uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego z klas pierwszych i drugich ze Szkoły Podstawowej nr 3 udali się na wycieczkę do Parku Ewolucji w Sławutówku.

Na miejscu dzieci obejrzały filmik o dinozaurze, następnie udały się do „batyskafu”, gdzie przeżyły podwodną przygodę. Następnie pan przewodnik opowiadał o historii związanej z dinozaurami, z naszym regionem, opowiadał o przemianach klimatycznych regionu Pomorza. Następnie młodzi Kaszubi uczestniczyli w warsztatach, gdzie malowali gipsowe odlewy dinozaurów. Uczniowie szlifowali też słownictwo kaszubskie, ponieważ nauczyciel część wypowiedzi formułował w tymże języku. Podczas zajęć plastycznych klasy drugie przypomniały sobie kaszubskie nazwy kolorów, a klasy pierwsze mogły poznać nowe słownictwo. Niemałą atrakcją był dla dzieci plac zabaw, a po skończonej zabawie dzieci zjadły obiad. Po wycieczce była chwila na zakup pamiątek, po czym udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

Tekst i zdjęcia: Paweł Wittbrodt