Święto Komisji Edukacji Narodowej w SP3

W dniu 12 października w naszej szkole obchodzono święto związane z kolejną rocznicą powołania Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia dyrektora szkoły - Jana Skrobula, który wszystkich serdecznie przywitał oraz podziękował za pracę nauczycielom i pracownikom szkoły.

Dzień ten był również okazją do wręczania nagród nauczycielom. Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała pani Mirosława Wróblewska. Nagrodę Burmistrza otrzymały panie: Lidia Skrobul i Barbara Kisiel. Natomiast Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali następujący nauczyciele: Justyna Zabrodzka, Barbara Stenzel, Katarzyna Danisewicz, Anna Lewińska, Mirosława Niewiadomska, Grażyna Napieraj, Małgorzata Terlecka, Aleksandra Laskowska, Tomasz Grodzicki, Patryk Wielmowiec, Teresa Dopke, Maria Szymoniak, Danuta Gajewska, Anna Siuda, Alicja Nawrocka, Bogumiła Desknait – Naczk, Karolina Hajdel, Elżbieta Rybarczyk, Ewa Ryś. Agnieszka Brzezińska, Mariola Szreder.

W czasie akademii życzenia nauczycielom złożyły również przedstawicielka Rady Rodziców – pani Wioletta Buć oraz przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

Ważnym i miłym akcentem uroczystości była część artystyczna. Wystąpili w niej uczniowie klas III gimnazjum, którzy przygotowali pod kierunkiem pań: Anny Galiń-Tatary i Teresy Liegman przedstawienie pt. „Kopciuszek na wesoło”. Młodzi artyści wykazali się znakomitymi umiejętnościami aktorskimi i tanecznymi. Wesoły nastrój odgrywanych scen podtrzymywały występy uczniowskiego zespołu muzycznego oraz chóru prowadzonego przez panią Monikę Kitel.

To był wyjątkowy dzień i pozostanie długo w naszej pamięci.

Tekst: Teresa Liegman
Zdjęcia: Teresa Dopke