Podsumowanie Ligi Klas oraz wyborów do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 11 czerwca br. odbył się apel podsumowujący działalność Samorządu Uczniowskiego, którego wszelkie działania i podejmowane wysiłki miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego. Jednym z priorytetów Samorządu Uczniowskiego było zorganizowanie całorocznego konkursu LIGA KLAS

Celem rywalizacji była integracja klasowa i zaangażowanie się wszystkich uczniów w życie szkoły. Uczniowie biorąc udział w 10 różnorodnych konkurencjach musieli wykazywać się pomysłowością, umiejętnościami artystycznymi, ale przede wszystkim współpracą zespołu klasowego. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe i odbywał się w kl. IV-VI oraz VII-VIII i III gim. Ostatecznie turniej wygrały klasy: III B gim. (75 pkt) i V B (71 pkt). II miejsce zajęły klasy: III A gim. (73 pkt) i V A (70 pkt), a III miejsce klasy: VII A i VII B (72 pkt) oraz VI B (68 pkt). Zwycięskie zespoły otrzymały dyplomy i słodkie nagrody.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie wyników wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020, do którego kandydowało 10 osób. Głosowanie, które odbyło się 5 czerwca wygrała Zofia Aszyk z kl. V A  i będzie pełniła funkcję przewodniczącej SU. Uczennicę wspierać będą jej zastępcy: Dominika Konik z kl. VII B oraz Cezary Magiera z kl. V C. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia oraz wielu owocnych działań w przyszłym roku szkolnym.

Tekst: M. Terlecka

Zdjęcia: K. Paradowska