Najmłodsi dają przykład swoim zaangażowaniem

W naszej szkole 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach z ekologią w tle. Najmłodsze dzieci sprzątały teren wokół szkoły, segregowały odpady, wzięły udział w zespołowym turnieju ekologicznym i grach ekologicznych.

Jako że w tym roku hasłem przewodnim Dnia Ziemi było „Planeta vs plastik” zastanawialiśmy się, w jaki sposób można powtórnie wykorzystać odpady plastikowe. Uczniowie klas 0 - 2 wykazali się kreatywnością i  zrobili zabawki. Klasy trzecie pisały test z wiedzy ekologicznej. Prace techniczne wykonane przez uczniów i testy zostały ocenione. Zdecydowaliśmy się nagrodzić więcej dzieci, ponieważ prace były bardzo kreatywne i nie mogliśmy przejść obok nich obojętnie:)

Bardzo gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w tym bardzo ważnym dniu dla całej ludzkości. Pamiętajcie nasza Planeta - Nasz dom! Bądźmy eko!

Tekst: Anna Wawrzyńska, Anna Zapart-Dembicka

Zdjęcia: Teresa Dopke, Anna Wawrzyńska, Barbara Mikuś, Urszula Szmeichel, Anna Zapart-Dembicka, Klaudia Miotk, Joanna Ruszczyńska