Apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja

Dnia 26 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie wraz z nauczycielami, udali się na małą salę gimnastyczną, aby wspólnie obejrzeć krótkie przedstawienie upamiętniające wydarzenia z maja 1791 roku.

Pani dyrektor Justyna Zabrodzka rozpoczęła apel kilkoma słowami wstępu, które zarazem pełniły doskonałe wprowadzenie do dalszej artystycznej części. Podniosły charakter tego święta został również oddany przez nasz chór, który pod kierownictwem pana Jana Skałbani przygotował oprawę muzyczną, a uczniowie klasy 8b poprowadzili uroczystość. Zebrana publiczność zachowała, wzbudzającą niemały podziw, ciszę - dając tym wyraz swojego patriotyzmu.

Krótka uroczystość miała nam wszystkim przypomnieć, iż w trudnej historii naszego państwa i narodu, były chwile doniosłe, piękne i zwycięskie i o takich zawsze warto mówić bez ustanku.

Tekst: Anita Billot

Zdjęcia: Teresa Dopke