Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Święta Majowe w świetlicy

W minionym tygodniu na świetlicy uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią i obchodami Świąt Majowych.  Świetliczaki oglądały filmiki edukacyjne, zapoznały się z historią godła Polski oraz rozwiązały quiz o Polsce. Powstało wiele pięknych prac plastyczno-technicznych w barwach narodowych m. in. godło wyklejone fasolą, godła z talerzyków papierowych, flagi wyklejane pluszowymi pomponami oraz drzewo z odciskami dłoni dzieci w barwach biało - czerwonych. Świętowaliśmy również Dzień Ziemi, przypomnieliśmy sobie zasady ekologicznego trybu życia oraz jak dbać o naszą planetę. Wykonaliśmy plakat oraz graliśmy w gry ekologiczne. Obchodziliśmy także Dzień Książki, uczniowie zapoznali się rodzajami książek oraz dowiedzieli się, jakie znaczenie mają książki w naszym życiu. Wykonaliśmy piękne zakładki do książek i ćwiczyliśmy naszą równowagę podczas slalomu z książką na głowie. Nie mogliśmy również zapomnieć o Dniu Śniadania, zjedliśmy smaczne naleśniki i kanapeczki.

Życzymy wszystkim pięknej pogody i udanego wypoczynku podczas majówki.

Tekst: Marta Januszanis

Zdjęcia: Beata Zawal-Brzezińska, Karolina Kułaga, Marta Kępka, Żaneta Animucka, Marta Januszanis