Klasa 0c na „Na tropie zdrowego odżywiania”

Zamykając moduł warzyw z edukacyjnego projektu ,,Na tropie zdrowego odżywiania” dzieci z 0c poznały różne rodzaje kapusty, jej wartości odżywcze oraz potrawy z niej przygotowywane. W rytmie kapusty układały kapuściane rymy. Na podstawie materiału dokumentalnego dowiedziały się o sposobach kiszenia kapusty. Wykorzystując liście kapusty wykonały pracę plastyczną ,,Kapuściany las”. Razem z paniami dzieci zrobiły pyszną surówkę. Następnego dnia królowała morela. Dzieci w ramach projektu zostały zapoznane z występowaniem tego owocu na Ziemi, porównywały owoce świeże i suszone, określały ich wygląd: kształt, kolor, zapach, twardość, wielkość, fakturę. Następnie odbyła się degustacja i każdy określał smak moreli. „Morelowa matematyka” była iście magiczna.

Tekst i zdjęcia: Joanna Ruszczyńska