Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

W zdrowym ciele... zdrowy Świetliczak :)

Czas po Świętach był dla nas bardzo owocny. Zapoznaliśmy się w twórczością baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Wsłuchaliśmy się w niektóre baśnie, przeżyliśmy przygody Calineczki pokonując tor przeszkód oraz wystawiliśmy teatrzyk o „Brzydkim Kaczątku”. „Dzień Marchewki” był początkiem naszych przygód ze zdrowiem. Wykonaliśmy marchewki z rolki papieru, robiliśmy sobie zdjęcia w marchewkowym przebraniu, a na koniec mogliśmy napić się własnoręcznie przygotowanego przepysznego soku z marchewki. Kolejny tydzień był tygodniem rozmów i zadań związanych właśnie ze zdrowiem. Korzystając z uroków wiosennej pogody, wybraliśmy się na szkolne patio, gdzie w drużynach realizowaliśmy sportowe ćwiczenia. Czekały na nas m.in.: rzut piłką lekarską, skoki na skakance, slalom z piłką do koszykówki oraz skok w dal. Porozmawialiśmy również o tym, czym jest dla nas zdrowy styl życia. Co ma wpływ na to, aby nasza głowa, nasze ciało oraz relacje społeczne były prawidłowe i co trzeba zrobić, żeby czuć się dobrze. Na podstawie tych informacji wykonaliśmy przewodnik „Świetliczaków pomysły na zdrowie”. Powstały także talerzyki pełne zdrowia, które zapełnione zostały warzywami i owocami. Oprócz tego nie zabrakło rozmowy o higienie jamy ustnej, jak prawidłowo dbać o zęby, w jaki sposób myjemy zęby. Zamieniliśmy się w dentystów lecząc zęby lwu oraz wykonaliśmy zęby z folii bąbelkowej. W tym tygodniu obchodziliśmy dodatkowo Dzień Zebry. Z tej okazji powstały piękne prace plastyczne. Poruszaliśmy się też w rytmach dziecięcej zumby. Zwieńczeniem tego tygodnia był Dzień Czekolady. Oczywiście główną atrakcją była fontanna czekolady, ale żeby nie zapominać o całotygodniowej rozmowie o zdrowiu, w czekoladzie wylądowały banany, jabłka, winogrona, truskawki... no i troszkę pianek i rurek.

Zachęcamy wszystkich do dbania o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Warto znaleźć czas na relaks i aktywność fizyczną.

Tekst: Marta Kępka

Zdjęcia: Żaneta Animucka, Beata Zawal-Brzezińska, Honorata Elas, Marta Kępka, Karolina Kułaga, Marta Januszanis