Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Aleksander Kubicki z klasy 5a laureatem Powiatowego Konkursu Historycznego „Patroni Roku 2024”

Dnia 27 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi odbyły się kolejne etapy Powiatowego Konkursu Historycznego Patroni Roku 2024. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 9:00.

Najpierw uczniowie pisali test złożony z zadań zamkniętych oraz zadań otwartych w czasie 60 minut. Po sprawdzeniu prac odbył się finał. W jego trakcie uczniowie, którzy przeszli do tego etapu, ustnie odpowiadali na pytania przed Powiatową Komisją Konkursową.

Po przeprowadzeniu ustnego etapu  komisja wyłoniła laureatów konkursu. Jednym z nich został uczeń naszej szkoły Aleksander Kubicki z klasy 5a. Ten ogromny sukces dał Olkowi dodatkowy punkt, który będzie się liczył w trakcie rekrutacji do szkoły średniej. Ponadto laureaci otrzymali piękne nagrody za trud włożony w przygotowanie się do konkursu. Olkowi serdecznie gratulujemy i życzymy nieustającej pasji do historii. Zdjęcia oraz dodatkowe informacje z tego wydarzenia pod poniższym linkiem:

II etap i finał Powiatowego Konkursu Historycznego - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rumi - Portal gov.pl (samorzad.gov.pl)

Tekst: Anita Billot

Zdjęcia: Organizatorzy konkursu