• Odwiedziny: 14993156
    • Do końca roku: 245 dni
    • Do wakacji: 52 dni

Świetlicowy Turniej Warcabowy – rozstrzygnięty

W miesiącu lutym i marcu i kwietniu odbywała się kolejna edycja Świetlicowego Turnieju Warcabowego przeznaczonego dla uczniów klas 1 - 3 uczęszczających do świetlicy szkolnej. Warcaby wymagają od uczestników umiejętności taktycznych, znajomości przepisów i zasad związanych z grą.

W  turnieju warcabowym uczestniczyła największa od kilku lat grupa 36 zawodników, którzy grali początkowo w 9 grupach po 4 zawodników. Aby dostać się do finału każdy uczestnik musiał rozegrać po 4 mecze w swojej grupie, punktowane od 3 punktów za wygraną, 1punkt za remis i 0 punktów za przegraną. Drogą eliminacji wyłoniono z każdej grupy po 1 zawodniku, który przeszedł do półfinału. W kolejnej części zawodów rozgrywano mecz każdy z każdym i wyłoniono dwie osoby z najwyższą punktacją, które rozegrały rundę finałową i zajęły 1 oraz 2 miejsce w turnieju. Dwóch uczestników finału: Mateusz Leszczak i Nikodem Korżyński musieli rozegrać dodatkowo mecz o trzecie  i czwarte miejsce. Zwycięzcą turnieju został BORYS SZUMOTALSKI z klasy 3b, który wygrał wszystkie pojedynki rozgrywane od początku turnieju. Drugie miejsce zajął ŁUKASZ KOHNKE z klasy 3d, trzecie miejsce NIKODEM KORŻYŃSKI z klasy 3d. Czwarte miejsce zajął MATEUSZ LESZCZAK z klasy 3d. 8 kwietnia pani dyrektor Justyna Zabrodzka wręczyła dyplomy i nagrody laureatom.

Opiekunem i głównym jurorem turnieju była Beata Zawal-Brzezińska, która we współpracy z nauczycielką świetlicy Karoliną Kułagą przeprowadziła konkurs. Turniej od kilku lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem, dzieci chętnie biorą udział w rozgrywkach i treningach. Niektórzy z zawodników planują już uczestnictwo w kolejnym roku i zamierzają doskonalić swoje umiejętności taktyczne w warcabach.

Tekst: Beata Zawal–Brzezińska

Zdjęcia: Beata Zawal-Brzezińska, Marta Januszanis