Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dnia 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Autyzm nie jest chorobą tylko całościowym zaburzeniem rozwoju. Osoby autystyczne mają problem z komunikacją, postrzeganiem świata oraz prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. Nasza szkoła włączyła się w akcję promowania empatii i otwartości, dlatego 4 kwietnia uczniowie i nauczyciele ubrali się na kolorowo. Aby przybliżyć zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem na lekcjach odbyły się projekcje filmów oraz prezentacji, po których uczniowie uczestniczyli w pogadance. Na korytarzach szkolnych zamieszczone zostały informacje oraz gazetki na temat autyzmu. Młodsze dzieci wykonały prace plastyczne, które zaprezentowane zostały na wystawie. Głównym celem tego dnia było podniesienie świadomości dzieci, zrozumienie i akceptacja dla osób, które zmagają się z zaburzeniem.

Tekst i zdjęcia: Marlena Machowska-Budzisz