Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Klasy 8 na Powiatowych Targach Edukacyjnych

W dniu 3 kwietnia 2024 r. odbył się wyjazd klas ósmych na Powiatowe Targi Edukacyjne prowadzone przez Powiat Wejherowski na rok szkolny 2024/2025. Targi odbyły się w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie.

Uczniowie klas ósmych mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych, porozmawiać z uczniami, a także nauczycielami. Przyszli absolwenci szkół podstawowych, mogli odwiedzić stoiska przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkół średnich, gdzie były prezentowane rzeczy wykonane przez uczniów poszczególnych szkół oraz rozdawane foldery reklamujące daną szkołę. Uczniowie mogli poczęstować się pyszną kanapką, gofrem czy zupą wykonaną przez uczniów uczących się na kierunkach kulinarnych, obejrzeć broń przy stanowisku Szkoły Mundurowej, doświadczyć masażu przy stanowisku szkół policealnych, poddać się uczesaniu uczącym się fryzjerom czy wykonać resuscytację w obecności grupy ratowniczej z PZS nr 2.

Każdy przyszły absolwent miał możliwość zebrania kompletu informacji, porównania ofert w celu podjęcia jak najlepszej dla siebie decyzji o wyborze szkoły i kierunku dalszego kształcenia.

Tekst: Ewa Odowska

Zdjęcia: Magdalena Jurkowska, Ewa Odowska