Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Konkurs plastyczny pt. „ AUTYZM TO FAKT, INKLUZJA TO AKT”

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji  w celu solidarności z osobami ASD wzięliśmy udział w konkursie, który zakładał wykonanie pracy plastycznej pt. „ AUTYZM TO FAKT, INKLUZJA TO AKT”.

Wszyscy ludzie powinni być traktowani jako pełnoprawni członkowie społeczności.  Osoby z Autystycznego Spektrum Zaburzeń  również chcą przynależeć do społeczności, mieć poczucie akceptacji oraz posiadać przyjaciół. Inkluzja społeczna czyli pełne włączanie osób z ASD w każdy aspekt życia społecznego na przykład w sport, edukację czy sztukę.

Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy  konkursowej techniką dowolną i oddanie jej we wskazanym terminie. W dniu 26.03.24 nastąpiło ogłoszenie wyników, gdzie kreatywność dzieci i pomysłowość została nagrodzona oraz zaprezentowana na wystawie. Nasi utalentowani uczniowie przygotowali przepiękne prace plastyczne.
Praca, która zajęła I miejsce, weźmie również udział w I Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym.

I miejsce zajęła: Wiktoria Gwizdała z 5d

II miejsce zajęła: Antoni Bogdanowicz z 5d

III miejsce zajęły ex aequo: Zuzanna Drelichowska z 5d oraz Marianna Sultanyan z 8b.

Wyróżnienie otrzymała Milena Krukowska z 5d.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Marlena Machowska-Budzisz, Ewa Odowska

Zdjęcia: Marlena Machowska-Budzisz