Przed świętami w bibliotece

Co się dzieje w bibliotece przed świętami? Wypożyczamy więcej książek, bo można na ten wolny czas świąteczny zaopatrzyć się w ,,strawę duchową”, w postaci książek. Widać, że uczniowie polubili tę zasadę, bo biblioteka zauważyła zwiększoną liczbę wypożyczających.

Jako zachętę do tego, żeby odwiedzić bibliotekę, panie bibliotekarki przygotowały świąteczny wystrój biblioteki i zorganizowały konkurs - zgadywankę ,,Zgadnij czytelniku, ile jajek jest w słoiku”. Każdego dnia liczba jajek w słoiku się zmieniała. Cel był jeden, aby przyciągnąć uczniów do biblioteki. I tak się stało. Każdego dnia, od poniedziałku do środy, w tym ostatnim tygodniu nauki, znacznie zwiększyła się liczba odwiedzających i wypożyczających, bo sięgała ponad 100 czytelników dziennie. Każdy, kto odgadł liczbę jajek, otrzymał słodką niespodziankę.

Wszystkim naszym czytelnikom, tym dużym i tym małym, życzymy wesołych świąt i ciekawych książek od zajączka.

Tekst i zdjęcia: Mirosława Wróblewska