Dzień Patrona Szkoły – Stefana Żeromskiego

Jak co roku, w marcu, wraz z nadejściem wiosny, świętujemy w naszej szkole Dzień Patrona – Stefana Żeromskiego. W czwartek 21 marca, wszystkie klasy 4 - 8 spotkały się na sali gimnastycznej, gdzie przedstawiły wykonane wcześniej zadania konkursowe dotyczące postaci pisarza. Każda klasa wytypowała swoich przedstawicieli do zaprezentowania wykonanej przez uczniów pracy konkursowej.

Do wyboru były następujące zadania:

- wykonanie graficznego projektu na przypinkę, która zostanie wykorzystana na 100 rocznicę śmierci pisarza i krótka prezentacja wykonanej pracy.

- ,, Rymy bez zadymy”, napisanie krótkiego tekstu rymowanego, dotyczącego postaci naszego Patrona, a następnie zaprezentowanie go w dowolnie wybrany sposób, w formie mówionej lub śpiewanej, przed publicznością szkolną.

Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z wykonaniem zadań konkursowych. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w oglądaniu i słuchaniu tego, co zaprezentowały klasy. Sam Stefan Żeromski pokazał się nam też tego dnia i dopingował uczestników konkursu. Przedstawione prace zostały ocenione przez komisję składającą się z 5 nauczycieli i 5 uczniów, wybranych losowo z klas 4, 5, 6, 7 i 8. Oceniano wykonanie, przekazaną treść i zaprezentowanie wykonanego zadania konkursowego. Następnego dnia ogłoszono przez radiowęzeł wyniki, a zwycięskie klasy odebrały nagrody i dyplomy wręczane przez panią dyrektor Justynę Zabrodzką i organizatorów konkursu, panie: Mirosławę Wróblewską, Magdalenę Jurkowską i Ewelinę Miszkiewicz.

Przyznano następujące miejsca:

I – klasa 7D

II – klasa 5B

III – klasa 7B

Wyróżniono  klasy: 6A i 5E.

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców i bardzo ucieszyły zwycięzców. Wyniki pozostałych klas zostały umieszczone na tablicy przygotowanej specjalnie na tę uroczystość, a poświęconej Stefanowi Żeromskiemu, na której umieszczono także wszystkie prace konkursowe. Na górnym korytarzu przygotowano też klimatyczny kącik Stefana Żeromskiego, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie i posiedzieć na fotelu lub ławeczce pisarza. Z tego dnia przygotowano pokaz filmiku i zdjęć, które można oglądać na ekranach, na korytarzu szkoły.

Żegnamy się ze Stefanem Żeromskim i do zobaczenia na kolejnej uroczystości z okazji Dnia Patrona.

Tekst: Mirosława Wróblewska

Zdjęcia: Teresa Dopke, Ewelina Miszkiewicz