VII Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny

W czwartek, 21 marca  odbył się w naszej szkole VII Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny im. Janusza Korzeniowskiego „Piórem i Pazurem”. Odbywał się on w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Do pierwszego etapu przystąpiło 31 osób z klas 4 - 8. Natomiast do następnego zakwalifikowało się 10 uczennic z klas 4 - 6 oraz 5 dziewcząt z klas 7 - 8.

Zadaniem uczestniczek, które dostały się do następnego etapu, było napisanie zdania z powieści „Szatan z VII klasy” K. Makuszyńskiego: „Przecie każda książka jest żywym stworzeniem… Każda ma duszę i serce”. Należało je pięknie przepisać z możliwością ozdobienia tekstu iluminacjami, inicjałem lub bordiurą. Oceniając wykonane zadanie, brano pod uwagę oryginalność elementów graficznych, płynność pisma, kompozycję pracy oraz ujęcie tematu. Prace zostały przekazane do komisji ogólnopolskiej.

Konkurs w naszej szkole jest organizowany trzeci raz i cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Uczestniczki  z wielkim zaangażowaniem pracowały nad  swoimi pracami, doskonaliły umiejętności kształtnego i  pięknego pisma narzędziami do kaligrafii. Rozwijały swoje talenty i zainteresowania, uwrażliwiały się na piękno pisma odręcznego.

Tekst: Anna Galiń-Tatara

Zdjęcia: Teresa Dopke