21 marca – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pamiętali o obchodzonym w tym czasie Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa. Przyjęło się, że w geście solidarności zakładamy tego dnia dwie różne skarpetki, im bardziej odmienne i kolorowe tym lepiej.

Tym drobnym gestem chcemy pokazać, że akceptujemy i szanujemy różnorodność osób z Zespołem Downa i nie tylko. Data 21 marca nie jest przypadkowa, to właśnie w  21-wszej  parze chromosomów (zamiast po jednym od każdego z rodziców) występuje jeden dodatkowy, co oznacza, że zamiast dwóch występują trzy chromosomy stąd nazwa choroby – trisomia 21. chromosomu.

W naszej szkole promujemy postawy wzajemnej akceptacji także poprzez codzienne drobne gesty. Pamiętajmy: każdy z nas jest inny, każdy wyjątkowy.

Tekst: Patrycja Hewelt-Skrobul

Zdjęcia: Nauczyciele klas I - VIII