Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Czwartek, 2019-07-18

  Imieniny: Kamila, Karoliny

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 192368
  • Do końca roku: 166 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Święto Patrona Szkoły – Stefana Żeromskiego

W marcu Szkoła Podstawowa nr 3 obchodziła Święto Patrona Szkoły - Stefana Żeromskiego. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klas 4-6 oraz 7-8. 

Każda klasa wykonywała pracę w formie plakatu lub prezentacji multimedialnej, przedstawiającą miejsca związane z patronem. Klasy czwarte pisały o życiu pisarza w Strawczynie i Ciekotach, klasy piąte opracowywały Nałęczów, klasy szóste zajęły się Wybrzeżem, klasy siódme prezentowały Zakopane, a klasy ósme - Warszawę. Przygotowane przez uczniów prace zabrały nas w wędrówkę po Polsce szlakiem Stefana Żeromskiego. 19 marca na korytarzu szkolnym pojawiły się kody QR z zaszyfrowaną informacją. Zadanie dla uczniów polegało na odczytaniu pięciu kodów i odgadnięciu tytułów oraz roku wydania książki pisarza. Wzbudziło to sporo emocji i były pewne trudności z użyciem aplikacji mobilnej, ale wszystkie klasy podołały zadaniu. Ostatnia konkurencja polegała na sprawdzeniu wiedzy o życiu i twórczości naszego patrona w formie testu na platformie Quizizz. Każdą klasę reprezentowało dwóch uczniów, którzy walczyli o punkty dla swojej klasy.

W czwartek, 21 marca odbył się apel podsumowujący konkurs. Komisja w składzie: Teresa Dopke, Patrycja Hewelt- Skrobul, Katarzyna Danisewicz, Anna Lewińska, ogłosiła wyniki,  w kategorii klas 4-6: I miejsce zajęła klasa 5a, II miejsce6a, a III miejsce - 4b, w klasach 7-8:  I miejsce zajęła klasa 8c, II miejsce8b, a III miejsce - 7b.

Gratulujemy laureatom.

Tekst: Anna Lewińska

Zdjęcia: Katarzyna Danisewicz, Teresa Dopke