Tydzień w świetlicy pełen wrażeń...

W minionym tygodniu na Świetliczaków czekało wiele atrakcji... Tydzień rozpoczęliśmy od Dnia Dinozaura, gdzie wydobywaliśmy dinozaury z lodowych kul, zamienialiśmy się w archeologów i z pomocą pędzelków odkrywaliśmy zakopane w piasku szkielety. Zrobiliśmy również prace plastyczne związane z dinozaurami, a także własnoręcznie wykonane projektory z postaciami dinozaurów. Kolejnego dnia była pora na rozmowy o zawodach... które zawody znamy, jakie są zawody naszych rodziców i przede wszystkim, jakie zawody marzą się dzieciom, gdy będą dorosłe. W Dzień Niedźwiedzia Polarnego dowiedzieliśmy się o wielu faktach i ciekawostkach z życia niedźwiedzi, rozwiązaliśmy krzyżówkę, wykonaliśmy eksperyment, żeby sprawdzić, czy tłuszcz rzeczywiście chroni przed wychładzaniem się organizmu w lodowatej wodzie. Powstały również małe niedźwiadki polarne z kubeczków oraz podsumowaliśmy naszą wiedzę wykonując plakaty z informacjami o tych zwierzętach. Dzięki pani Beacie mieliśmy okazję obejrzeć prace redzkiej malarki, pani Brygidy Śniateckiej, po czym sami stworzyliśmy obrazy techniką akwarelową. Byliśmy również murarzami i tworzyliśmy budowle z małych cegiełek. W Dzień Fryzjera powstały różnokolorowe fryzury stylizowane przez naszych tymczasowych fryzjerów. Czwartek to oczekiwany przez wszystkich Dzień Tosta, a w piątek z okazji Dnia Przytulania Bibliotekarza, więc wyruszyliśmy z wizytą do szkolnej biblioteki, aby wręczyć laurkę i rozdać przytulaski naszym paniom bibliotekarkom.

Tekst: Marta Kępka

Zdjęcia: Żaneta Animucka, Marta Kępka, Karolina Kułaga, Marta Januszanis