Walentynki w świetlicy

Miniony tydzień upłynął nam w miłosnej atmosferze. Powstało wiele pięknych prac przedstawiających serduszka w wielu postaciach. Świetliczaki wykonały magnesy w kształcie serc z drewna oraz z koralików kreatywnych. Była również dostępna poczta Walentynkowa, gdzie dzieci wrzucały własnoręcznie wykonane laurki, które później zostały wręczone adresatom. W dzień Walentynek graliśmy w grę Kaboom Walentynkowe, pisaliśmy na sercach, które były przyklejone na plecach kolegów i koleżanek, miłe słowa oraz losowaliśmy z słoików wróżby miłosne. Każdy dostał również słodki upominek.

Świętowaliśmy również Dzień Hipopotama i z tej okazji uczniowie rozwiązali quiz z wiedzy o hipopotamach i dowiedziały się wiele ciekawostek o tych wielkich zwierzętach.  Świetliczaki wykonały również ciecz nienewtonowską, która miała symbolizować błotko, w którym uwielbiają się taplać hipopotamy. Obchodziliśmy również Światowy Dzień Kota, dzieci poznały wiele ciekawostek, rozwiązywały quiz i zagadki o kociakach. Powstały również piękne prace plastyczne o kociej tematyce. Dzieci próbowały również swoich sił w piciu mleka z talerzyka bez użycia rąk.

Tekst: Marta Januszanis

Zdjęcia: Beata Zawal-Brzezińska, Karolina Kułaga, Żaneta Animucka, Marta Kępka, Marta Januszanis