Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

VIII Powiatowy Konkurs Geograficzny

W piątek, 15 marca 2019 roku, odbył się VIII Powiatowy Konkurs Geograficzny. Tematyka tego tegorocznej edycji dotyczyła Polski.W konkursie wzięło udział piętnaście szkół.

Gościliśmy uczniów i nauczycieli z: SP 1 z Rumi, SP4 z Redy, SP 7 z Rumi, SP 8  z Rumi, SP 9 z Rumi, SP 10 z Rumi, Społecznej Szkoły Podstawowej z Wejherowa, SP 8 z Wejherowa, SP w Bojanie, ZSP w Ciekocinie, Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie, SP w Niepoczołowiach, SP w Pobłociu, SP ze Strzepcza, ZSP z Szemuda.

Konkurs tradycyjnie podzielony był na dwa etapy. Pierwszy z nich odbywał się w poszczególnych szkołach. Jego celem było wytypowanie dwuosobowych zespołów do drugiego etapu. Drugi etap składał się z trzech części: testu, zadania zespołowego oraz quizu. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy z zakresu zagadnień związanych
z Polską.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęli: Natalia Jungiewicz i Jakub Sidorowicz z SP 3 z Redy. Na II miejscu uplasował się zespół w składzie: Oskar Gajewski i Jakub Nurkiewicz z SP 4 z Redy, a III miejsce zdobyli Bartosz Gruba i Józef Minczykow z SP 3 z Redy. Uczniowską wiedzę oceniała komisja konkursowa w składzie: przedstawiciele Urzędu Miasta w Redzie: Hanna Janiak i Łukasz Kamiński oraz Dyrekcja Szkoły: Jan Skrobul i Estera Miotk.

Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu bardzo serdecznie gratulujemy!

Tekst: Katarzyna Danisewicz
Zdjęcia: Teresa Dopke