Zielona Szkoła – klasy 3

W dniach 15-19 stycznia klasy trzecie przebywały w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. Program Zielonej Szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę.

Dzieci bliżej zapoznały się z tematyką przyrodniczą: woda, powietrze, drzewa, mieszkańcy lasu  - to tylko część tematyki poruszanej na Zielonej Szkole.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zabawach i zajęciach terenowych. Dzięki temu  mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody, a jednocześnie możliwość bezpośredniego przeżywania i działania.

Trzecioklasiści spędzili ze sobą 5 dni, poznali się bliżej, uczestniczyli w zabawach integracyjnych: karaoke, dyskoteka.

Podczas gier i zabaw świetlicowych, zabaw terenowych oraz sportowo – rekreacyjnych uczniowie przeżyli wiele ciekawych przygód. Dzieci miały okazję rozwijać sprawność umysłową oraz  fizyczną. Uczyły się samodzielności, współdziałania, przezwyciężania trudności, przełamywania lęków i obaw, dbania o bezpieczeństwo swoje i innych.

Był to też sprawdzian z dorosłości. 4 noce spędzone poza domem. Wyjazd był bardzo udany. Dopisała pogoda i świetne humory. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Tekst: Katarzyna Kończak, Danuta Gajewska

Zdjęcia: Wychowawcy klas 3