Mikołajki w świetlicy

Od samego rana wielkie poruszenie, gdyż wszyscy pracownicy szkoły poczuli ducha świąt i rozpakowali choinki, ozdoby świąteczne, które Świetliczaki roznosiły pracowicie i z entuzjazmem.

Stworzyliśmy gazetkę odliczającą dni do Świąt i kalendarz adwentowy, który dostępny jest dla wszystkich uczniów i nauczycieli w holu przy sekretariacie. Zachęcamy do czytania ciekawostek świątecznych, a także rozwiązywania zadań! Mamy również ozdobione świetlicowe drzwi, także żaden Grinch nie zepsuje nam Świąt!

Odwiedzili nas goście, którzy odbywają w naszej szkole praktyki. Poprowadzili mikołajkowe zajęcia rytmiczno - muzyczne. Swoją wizytę ubogacili gitarą i wspólnym śpiewem.

Pozowaliśmy również do własnoręcznie zrobionej świątecznej fotobudki, gdzie zaszczycił nas swoją obecnością honorowy gość - pani dyrektor!

Największą atrakcją w tym tygodniu cieszyło się poszukiwanie prezentu mikołajkowego, w który zaangażowana była prawie cała szkoła! Świetliczaki miały okazję odwiedzić prawie każdy zakątek szkoły. Odwiedziły panie w portierni, były w bibliotece, u pani w sklepiku, u pani pedagog, a także u pani pielęgniarki. W każdym miejscu pytali, czy aby Mikołaj nie zostawił tu może prezentów, jednak po małej pogawędce okazywało się, że wszystkie tropy prowadzą do.... sekretariatu!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tym tygodniu, bez Was nie byłoby tak fajnie!

Tekst: Karolina Kułaga

Zdjęcia: Żaneta Animucka, Marta Januszanis, Małgorzata Szlaga, Karolina Kułaga.