• Odwiedziny: 15019714

Błękitna Szkoła

Klasy 6c i 6 b były w poniedziałek we Władysławowie, na zajęciach w Błękitnej Szkole. Uczniowie brali udział w zajęciach „Przyroda z bliska” oraz „Ptaki Nadmorskiego Parku Krajobrazowego”. Pierwsza część miała miejsce w sali, gdzie oglądaliśmy przygotowane prezentacje , po obejrzeniu których udaliśmy się do spacer po plaży w celu szukania śladów ptaków oraz zbierania różnych okazów przyrody. Uczniowie wyposażeni w lornetki, mogli lepiej obserwować pojawiające się podczas spaceru różne gatunki ptaków i inne zwierzęta. Udało im się znaleźć małgiew piaskołaza, omułka jadalnego, sercówki oraz rogowce bałtyckie. Zaobserwowaliśmy śnieguła zwyczajnego, który przyleciał do nas na zimę z podbiegunowej Europy. Zajęcia z pewnością pobudziły ciekowość, zrozumienie i szacunek do przyrody.

Tekst M Szreder

Zdjecia M Szreder, A Mielewczyk-Haustein