• Odwiedziny: 15019038

Biblioteczny Klub Pożeraczy Książek

Biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich lubiących czytać książki do wstąpienia do Klubu Pożeraczy Książek. Zasady uczestnictwa przedstawiono na gazetce, którą umieszczono na dolnym korytarzu i ogłoszono przez radiowęzeł szkolny. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie.

Do połowy listopada klub liczył już ponad 50 uczestników wśród młodszych i starszych czytelników. Każdy wstępujący do Klubu otrzymał swoją kartę klubową, na której znajduje się 5 zadań do wykonania i 2 wyzwania, które otrzymuje od pań bibliotekarek. Za każde wykonane zadanie czytelnik dostaje pieczątkę na karcie klubowicza, a po wykonaniu wszystkich zadań czeka nagroda  w formie medalu, dyplomu, wpisu pochwały do dziennika i drobnej niespodzianki oraz przywileju korzystania z wypożyczania książek w bibliotece bez kolejki.

Czytelnicy należący do Klubu Pożeraczy Książek zdobywają następujące umiejętności: Odkrywca, Entuzjasta, Władca Czytelni, Pożeracz książek, Znawca. Do każdego wyzwania trzeba było wykonać różne zadania, które zostały przyniesione i zaprezentowane w bibliotece, gdzie można je  oglądać.

Gratulacje dla tych, którzy podjęli się i wykonali wyznaczone zadania i już zdobyli odznakę

,,Pożeracza Książek”. W bibliotece można przeczytać, jakie książki zainteresowały Książkożerców i co o nich napisali. Zapraszamy.

Tekst i zdjęcia: Mirosława Wróblewska