• Odwiedziny: 15020951

Spotkanie przedstawiciela policji z rodzicami w SP3

W dniu 20 listopada miało miejsce spotkanie rodziców klas IV-VIII z aspirantem panem Mateuszem Bojke z Komendy Policji w Redzie. Tematem przewodnim była „Cyberprzemoc”. Celem wizyty było przypomnienie i uświadomienie rodzicom rodzajów przemocy i agresji występujących w Internecie oraz sposobów radzenia sobie z nimi.
Pan policjant zwrócił uwagę na zagrożenia, niebezpieczne treści i kontakty, na które mogą być narażeni uczniowie korzystający z zasobów Internetu. Przedstawił konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań oraz procedury reagowania wobec osoby stosującej przemoc.
Jak wiadomo dla młodzieży z pokolenia e-generacji, Internet jest nie tylko źródłem informacji czy rozrywki, ale staje się coraz ważniejszym środowiskiem społecznego funkcjonowania. Dlatego też kwestia bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii to jedno z najważniejszych wyzwań wychowawczych, z którymi mierzą się rodzice odgrywający kluczową rolę w tym procesie, ponieważ są najbliżej swoich dzieci. Przy okazji spotkania pan aspirant poruszył kwestię zachowań ryzykownych występujących wśród młodzieży: brak realizacji obowiązku szkolnego, palenie e-papierosów, drobne kradzieże. Ostrzegł, iż może prowadzić to do skierowania sprawy do sądu, nadzoru kuratorskiego lub umieszczenia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.
Przedstawiciel policji zachęcał do zadawania pytań na nurtujące rodziców kwestie.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji spotkania. Uważamy, że pogadanka może w dużym stopniu przyczynić się do wzrostu świadomości rodziców na temat współczesnych zagrożeń. Spotkanie z policjantem było jednym z działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie, a przedstawicielowi policji za wizytę w naszej szkole.

Tekst i zdjęcia: Izabela Jarzębska-Pawłowska