Tydzień Dobrych Manier w klasach 0 - 3

W dniach 13 -17 listopada w klasach 0-3 obchodziliśmy Tydzień Dobrych Manier. Podczas tego tygodnia dzieci dowiedziały się, co to są dobre maniery i poznały zasady kulturalnego zachowania na podstawie prezentacji, filmików oraz pogadanek. Wychowawcy zwracali szczególną uwagę na używanie „magicznych słów”, które sprawiają, że dni stają się lepsze. We wtorek dzieci przyszły ubrane na żółto, aby zaakcentować Dzień Życzliwości. Tego dnia koncentrowano się na wzajemnej życzliwości, uśmiechu, wspólnie spędzonym czasie. Były również propozycje zabaw integracyjnych i pracy plastycznej.

We środę skupiono się na dobrych manierach przy stole. Dzieci mogły obejrzeć film ,,Dobre maniery przy stole”, spróbować sił w składaniu serwetki według instrukcji, czy popracować w zespołach przy zastawianiu i dekoracji stołu oraz odgrywać scenki dotyczące gaf przy stole. Rozmawiano też na temat kulturalnego zachowania w różnych miejscach: w teatrze, kinie, lesie, gdy idziemy do kogoś do domu w odwiedziny itp. W czwartek klasy pracowały nad stworzeniem klasowego kodeksu kulturalnego ucznia. W piątek natomiast nastąpiło podsumowanie Tygodnia Dobrych Manier. Dzieci przyszły do szkoły ubrane elegancko i rozwiązywały jeden z dwóch quizów do wyboru. Teraz uczniowie naszej szkoły na pewno dobre maniery będą mieli ,,w małym paluszku”.

Tekst: Klaudia Miotk

Zdjęcia: Nauczyciele klas 0 - 3