Europejski Tydzień Sportu w SP3

W dniach 23-30 września 2018 r. po raz czwarty we wszystkich państwach Unii Europejskiej obchodzony był Europejski Tydzień Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Akcja, której towarzyszy nadrzędne hasło „Be Active” (bądź aktywny), ma zachęcać do aktywnego trybu życia.

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia sportu w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie, która bierze udział w tej inicjatywie od 2016 roku, przebiegły pod hasłem „Wielcy Sportowcy dla Niepodległej” oraz „Biegniemy dla Niepodległej”, ku czci 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uczniowie klas IV-VIII i III gimnazjum bardzo chętnie i aktywnie wzięli udział w projekcie. W ramach akcji „Wielcy Sportowcy dla Niepodległej” klasy przygotowały plakaty na temat wylosowanych sportowców, którzy reprezentowali Polskę i włączyli się w walkę o niepodległość kraju oraz swoją postawą dawali świadectwo patriotyzmu. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i przygotowali bardzo interesujące prace, które podziwiać mogliśmy na wystawie w holu szkoły. Wystawa przybliżyła sylwetki tak znamienitych postaci, jak Janusz Kusociński, Halina Konopacka, Stanisław Marusarz, Józef Noji,Witalis Ludwiczak, i wielu innych.
Akcja „Biegniemy dla Niepodległej” składała się z dwóch biegów, które odbyły się 26 i 27 września, a jej celem było propagowanie zdrowego i sportowego stylu życia oraz zachęcenie do udziału jak największej ilość uczestników. Trzeba przyznać, że liczba zawodników, którzy stawili się na starcie biegów przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, w biegach wzięło udział aż 102 startujących, a kibicowali im licznie przybyli rodzice.
Dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie za tak aktywny udział w tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu.
Koordynatorkami projektu były panie Karolina Hajdel i Justyna Potrykus.

Tekst: Karolina Hajdel
Zdjęcia: Justyna Potrykus