Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu

W środę, 11 października, społeczność naszej szkoły przyłączyła się do IV Międzynarodowej Edycji i VIII Ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do tego przedsięwzięcia, którego pełna nazwa brzmi: ,,Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Akcja cieszy się dużą popularnością w Polsce i innych krajach. W naszej szkole została poprzedzona szeroką informacją, poprzez powiadomienie klas o jej przebiegu przez radiowęzeł szkolny oraz w formie rozmów objaśniających w klasach 1 – 8, a także wiadomości zamieszczonych na tablicy, na korytarzu szkoły. W wyznaczonym dniu cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły, ,,zaczytali się” na przerwie, gdzie widziani byli i fotografowani ze swoimi ulubionymi książkami lub wypożyczonymi z biblioteki.

Na korytarzach przygotowano miejsca tzw. ,,Strefy czytania”, gdzie można było usiąść z książką.

Korytarze szkolne zostały udekorowane plakatami promującymi korzyści płynące z czytania książek i pokazującymi, że czytanie jest ciekawe, fajne i może integrować całą społeczność szkolną,  dużych i małych, dzieci, młodzież i dorosłych. Czytali uczniowie, nauczyciele, dyrektorki, ksiądz, pielęgniarka, panie i panowie z obsługi, administracji i oczywiście panie bibliotekarki. Starsi uczniowie czytali młodszym, pani bibliotekarka pierwszoklasistom. Zdjęcia z naszego szkolnego bicia rekordu w czytaniu na przerwie można oglądać na ekranie, na górnym korytarzu, gdzie są wyświetlane w formie pokazu slajdów.

A teraz najważniejsza informacja, jaki osiągnęliśmy wynik w czytaniu. Było nas 531osób czytających! Taki jest nasz wynik!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za udział w tej pięknej akcji, bo warto czytać, a przy okazji zobaczyć, co czytają inni. Zauważmy, że czytać można w każdym miejscu i w każdej sytuacji. Mogliśmy się o tym przekonać, oglądając zdjęcia nadesłane w ubiegłorocznym konkursie fotograficznym ,,Z książką mi do twarzy”. Teraz też wszyscy czytający pięknie wyglądali pochyleni nad książką  i zaczytani. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

#przerwanaczytanie

Tekst: M. Wróblewska