Dzień Edukacji Narodowej w SP3

„Czy zastanawialiście się drodzy Państwo, kim tak naprawdę jest osoba, która posiada nadludzką moc uciszania w ciągu sekundy trzydziestki rozbrykanych uczniów?” To pytanie otwierało akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W naszej szkole święto to obchodziliśmy w miniony piątek podczas uroczystych akademii. Pani dyrektor Justyna Zabrodzka przywitała uczniów w hali sportowej i opowiedziała o historii tego święta, a następnie wręczyła Nagrody Dyrektora. W tym roku zostało nagrodzonych 53 pracowników szkoły. Natomiast Nagrody Burmistrza Miasta Redy zostały wręczone dzień wcześniej 12 października w Urzędzie Miasta Redy trzem nauczycielkom: p. Marii Szymoniak, p. Esterze Miotk oraz p. Karolinie Hajdel.

Część oficjalną przygotowali uczniowie klas 7 i 8,  prezentując typy szkolnych nauczycieli. Śmiechu było co nie miara, gdyż przedstawienie w każdej swej odsłonie wchodziło w interakcję z publicznością. Część  artystyczną przygotowały panie: Anna Galiń- Tatara i Hanna Rojek, a o oprawę muzyczną zadbał wraz z chórem pan Jan Skałbania.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom składamy najserdeczniejsze życzenia, gdyż razem tworzymy całość.

Tekst: Hanna Rojek

Zdjęcia: Katarzyna Kałuża, Ewelina Miszkiewicz, Maria Szymoniak, Karolina Bochan