Wycieczka kaszubska do Wdzydz

W sobotę 17.06 dzieci uczące się kaszubskiego wyruszyły do Parku Etnograficznego we Wdzydzach, by poznać dawne życie mieszkańców Kaszub. Na miejscu odbyły się warsztaty z dawnych gier i zabaw oraz malowanie na szkle. Dzieci mogły się również dowiedzieć, jak wyglądała kiedyś szkoła i doświadczyć na własnej skórze dawniej stosowanych w niej kar. Stwierdziły, że obecna jest o wiele fajniejsza, choć było to ciekawe doświadczenie. Spacerując pośród starych chałup z różnych części Kaszub mogły przenieść się w czasie - w każdym odwiedzonym budynku obecna tam osoba dzieliła się ciekawostkami. Nie udało się w tak krótkim czasie poznać całego skansenu, mamy więc pretekst, żeby tam jeszcze kiedyś wrócić na dłużej.

Tekst i zdjęcia: Anna Świstun