Wycieczka do zamku w Gniewie

16 czerwca br. uczniowie klas: 4b, 4c i 4e odwiedzili zamek w Gniewie. Zamek krzyżacki w Gniewie to dawna twierdza Zakonu Krzyżackiego wybudowana w średniowieczu, która do dzisiaj zachowała swój gotycki charakter.

Podziwiając zachowane krużganki, wspinając się po krętych, wąskich schodach na kolejną kondygnację zamku uczniowie mieli możliwość usłyszeć historię zamku i poznać ciekawostki związane z tym miejscem. Zwiedzając kaplicę zamkową uczniowie mieli okazję wejść do małej celi, w której przebywał podczas mszy rycerz krzyżacki, który zgrzeszył i nie mógł razem z innymi uczestniczyć we wspólnym nabożeństwie. Jednak najwięcej emocji wzbudził pokaz szermierki, w trakcie którego oprócz poznania historii rozwoju  białej broni, uczniowie stawali do pojedynków między sobą.

Po zwiedzeniu zamku, wszyscy udali się na ognisko z kiełbaskami. W godzinach popołudniowych uczestnicy wycieczki w dobrych nastrojach wrócili do Redy.

Tekst: Hanna Rojek

Zdjęcia: Alicja Nawrocka, Hanna Rojek