Wyjazd klas I-III na przedstawienie „Dorotka po drugiej stronie tęczy”

27 lutego 2019 uczniowie klas I-III uczestniczyli w przedstawieniu „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu

Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom, w którego fabułę wpleciono treści ekologiczne – przesłanie o konieczności dbania o środowisko. Wiele pozytywnych wrażeń wzbudziły również stroje, barwna oprawa, piosenki i efekty świetlne.

Spektakl kierował młodego widza w kierunku wciąż aktualnych prawd: dobro zawsze zwycięża; wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej; wiara we własne siły i możliwości; przyjaźń pokona największe przeciwności losu.

Tekst: Anna Siuda

Zdjęcia: Anna Siuda, Marta Semmerling