Uroczystość „Pasowanie na ucznia” pierwszoklasistów

W czwartek, 27 września, odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się przemową pana dyrektora Jana Skrobula, który powitał wszystkich zebranych gości i skierował gorące słowa do pierwszoklasistów.

Uczniowie zaprezentowali przygotowany występ artystyczny, przepięknie zaśpiewali piosenkę, pt. „Witaj szkoło”, a następnie po odśpiewaniu hymnu Polski, wspólnie ślubowali na sztandar szkoły, że będą jak najlepiej uczyć się i zachowywać, godnie reprezentować szkołę, szanować rodziców, nauczycieli i kolegów oraz wyrosnąć na prawych Polaków.
Po uroczystej przysiędze nastąpiło pasowanie, gdzie pan dyrektor kładąc każdemu na ramieniu duży ołówek, oficjalnie przyjął go do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stefana Żeromskiego. Koledzy i koleżanki z klas trzecich również przywitali młodszych kolegów, wręczając im własnoręcznie wykonane zakładki do książki.
Po uroczystości na sali i wspólnych zdjęciach, uczniowie wraz z wychowawcami oraz rodzicami, udali się do swoich sal na słodki poczęstunek. W klasie otrzymali pamiątkowe dyplomy od pań oraz drobne upominki przygotowane przez rodziców.
Był to niezapomniany dzień zarówno dla uczniów, jak i rodziców.

Tekst: Marta Semmerling
Zdjęcia: Teresa Dopke