Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Mistrzostwa Redy w Mini Piłce Siatkowej

Dnia 30.01.2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 Redzie odbyły się Mistrzostwa Redy w Mini piłce siatkowej  chłopców i dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci. Najwyższe lokaty przypadły zawodniczkom i zawodnikom Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie, którzy będą reprezentować Redę podczas rozgrywek powiatowych.

W rozgrywkach dziewcząt odbył się jeden mecz, a naszym rywalem były zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie. Siatkarki  z SP3 z łatwością wygrały 2:0 (25:2,25:6). Dużo większe emocje towarzyszyły rozgrywkom chłopców, w których udział wzięli uczniowie z czterech szkół. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym. W finałowym meczu lepszym zespołem okazali się uczniowie naszej szkoły, którzy wygrali po emocjonującym 3 setowym pojedynku 2:1 (23:25,25:16,15:11). Zawody powiatowe dziewcząt odbędą się 5.02.2019 r. o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie. Natomiast chłopcy rozegrają swoje mecze 7.02.2019 r. początek również o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 9 w Rumi.

Wszystkie wyniki przedstawia poniższa tabela.

Składy zwycięskich drużyn:

Dziewczęta: Maja Formela, Agata Halkiewicz, Lilianna Kreft, Hanna Mijas, Martyna Pawlik, Nina Plotzke, Amelia Roczyniewska, Klaudia Sudnik, Lilianna Tadda, Nikola Tarnawska.

Opiekunki drużyny: Justyna Potrykus, Anna Koleśnik.

Chłopcy: Tymon Bogacki, Jan Gruchała, Jakub Hałasa, Oliwier Muc, Maciej Naczk, Kacper Nurczyński, Szymon Paluch, Michał Pol, Jakub Wenta.

Opiekun drużyny: Kornel Manuszewski

Tekst: Kornel Manuszewski