Biblioteczne „Pasowanie na czytelnika”

W dniach 28.01 - 1.02 w bibliotece odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika” uczniów z klas pierwszych. Dzieci w odświętnych strojach przybyły do biblioteki,  by stać się jej czytelnikami i zyskać  przywilej wypożyczania  książek.

Pierwszoklasiści opowiadali o swoich ulubionych bajkach i domowych biblioteczkach. Zapoznali się z regulaminem biblioteki; godzinami jej otwarcia; ułożeniem książek na regałach oraz rozmawiali  o tym, w jaki sposób należy szanować książki. Uczniowie wzięli również udział w scence pokazującej, w jaki sposób wypożycza się książki. W końcu nastąpiło złożenie uroczystej przysięgi i dzieci zostały czytelnikami. Po podpisaniu swoich kart czytelniczych wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz zakładki.

Uroczystość ta była dla nowych czytelników i pań bibliotekarek miłym wydarzeniem, które zapisało się na kartach historii biblioteki szkolnej.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia: Teresa Dopke, Mirosława Wróblewska, Marta Semmerling, Danuta Gajewska, Katarzyna Kończak, Anna Rokosz