Sukces naszych uczennic w I Miejskim Festiwalu Obcojęzycznych Kolęd i Pieśni

9 stycznia 2019 roku odbył się I Miejski Festiwal Obcojęzycznych Kolęd i Pieśni Świątecznych dla klas I-III zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Redzie.

W Festiwalu udział wzięło 4 solistów oraz 7 zespołów wokalnych, prezentując swój repertuar lingwistyczno-muzyczny. Oceniało ich powołane przez organizatorów jury na czele z wiceburmistrzem Redy, panem Łukaszem Kamińskim. Warsztat wokalny, poprawność językowa oraz wyraz artystyczny decydowały o przyznaniu lokat.

Uczennice naszej szkoły z klasy II b - Natalia Andruszyńska, Antonina Kozielska i Paulina Lasek - zajęły II miejsce w kategorii „Zespół”. Zaśpiewały piosenkę w języku angielskim z repertuaru Cliff’a Richard’a pt. „Christmas time” wykazując się dużym talentem językowym i wokalnym. Do konkursu uczennice przygotowała pani Katarzyna Kałuża we współpracy z panią Marią Szymoniak. Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: Katarzyna Kałuża

Zdjęcia: Katarzyna Kałuża, Dominka Fedde