Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Środa, 2019-05-22

  Imieniny: Emila, Neleny

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 125162
  • Do końca roku: 223 dni
  • Do wakacji: 30 dni

„Gwiazdka tuż, tuż…”

W grudniu zakończył się XXV Konkurs „Gwiazdka tuż, tuż...” zorganizowany przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie. Konkurs literacko-plastyczny "Gwiazdka tuż, tuż..." od lat cieszy się ogromnym powodzeniem.

W tym roku szkoły podstawowe, gimnazja i ponadpodstawowe w sumie nadesłały  rekordową  liczbę 2029  prac w kategorii: kartka świąteczna, grafika komputerowa, szopka i praca literacka z podziałem na prozę i poezję. Konkurs miał na celu:

 1. Utrwalenie i przechowywanie ponadczasowych tradycji kulturowych przez sztukę.
 2. Wychowanie w duchu szacunku dla wartości chrześcijańskich, narodowych, regionalnych i rodzinnych.
 3. Popularyzacja i prezentacja twórczości dziecięcej.
 4. Podtrzymanie tradycji i zwyczajów związanych z obrzędami bożonarodzeniowymi funkcjonującymi w kulturze polskiej.

Nagrodzono łącznie 225 osób.  Dzięki funduszom ze Starostwa Powiatowego w Wejherowie i Urzędu Miejskiego w Rumi, uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Finałowa uroczystość miała miejsce 17 grudnia w auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie. Wręczanie nagród było przeplatane występami artystycznymi.

Nasza szkoła nadesłała 9 prac w kategorii Kartki świąteczne o tematyce: „Boże Narodzenie na Kaszubach (własnej miejscowości), świąteczne i noworoczne obrzędy religijne i rodzinne: tradycja i współczesność” – uczennica Hanna Mijas zdobyła wyróżnienie w kategorii klasy IV-VI. Gratulujemy!

Tekst: Agnieszka Brzezińska

Zdjęcia: Katarzyna Mijas